Referent HR
SC Woco Pipe System Components SRL
Romania
29 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii Economice / psihologice / sociologice cu cu accent pe resursele umane

Experiență profesională în funcție directă minim 3 ani

  • Cunoștințe bune în domeniul recrutarii;
  • Inspector RU

    Limba engleză sau germana

    Disponibilitatea de a-și asuma responsabilitatea

    Putere de negociere / putere de convingere

    Descrierea jobului

    Asigurarea unor procese transparente și conforme din punct de vedere HR, de conversie de personal calificat și de dezvoltare de management

  • Aplicarea in practica a legislatiei muncii;
  • Gestioneaza activitatea de recrutare asigurand personal in functie de necesarele de personal aprobate conform cerintelor si a incadrarii in timpul solicitat;
  • Furnizarea de personal instruit in conformitate cu cerințele calitative și cantitative

  • Solicita fisa postului si necesarele de competente, sefilor de compartimente pentru fiecare persoana din subordine;
  • Gestioneaza programul de scolarizare, tine evidenta necesarului de scolarizari, a scolarizarilor efectuate intern si extern;
  • Solicita anual si trimestrial sefilor de departamente necesarul de scolarizari pentru angajatii din subordinea lor si planul de desfasurare a acestora

  • Evalueaza eficienta scolarizarilor efectuate si a dezvoltarii personalului si dezvoltarea planului de cariera;
  • Organizeaza scolarizarile externe;
  • Monitorizeaza si evalueaza formatorii interni si serviciile de instruire externe

    Efectueaza instruirea noilor angajati pe tema RU(CCM,ROI)

  • Intocmeste actele aditionale pentru persoanele care urmeaza o forma de scolarizare;
  • Raspunde de afisierul unitatii, gestionarea documentelor expuse la afisier si se asigura de valabilitatea acestora;
  • Este responsabil cu organizeaza deplasarilor de serviciu atat in tara cat si in strainatate(cazare si transport);
  • Raspunde de organizarea, pregatirea, asigurarea produselor pentru protocol pentru toti delegatii si la toate evenimentele din firma;
  • Organizarea de servicii sociale (de exemplu, aniversări, retrospective, pensionari, de managementul sănătății)