Reprezentant Vanzari
Eternal Beauty Srl
Iasi
‎în urmă cu 6 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Perseverent, dinamic şi cu aptitudini în domeniul vânzărilor, comunicativ.
  • Orientare câtre îndeplinirea targetului stabilit la nivelul companiei.
  • Disponibilitate pentru munca de teren.
  • Disponibilitate pentru participarea la cursuri, intern şi extern.
  • Abilitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită.
  • Excelente abilitati interpersonale si de comunicare, atât în scris și vorbit.
  • Abilitatea de a convinge și influența pe alții.
  • Experienţa în vânzări de produse cosmetice profesionale constituie un avantaj.
  • Experienţa în organizarea de evenimente, seminarii, show-uri de prezentare produs reprezintă un avantaj.
  • Experientă şi rezultate verificabile pe bază de recomandări de la locurile de muncă anterioare.
  • Cunoștințe de marketing şi publicitate
  • Descrierea jobului

  • Dezvoltarea zonei prin atragerea de clienţi noi.
  • Urmărirea comenzilor şi plăţilor / creanţelor.
  • Prezentarea produselor într-o manieră corectă şi responsabilă.
  • Comunicarea apariţiei de produse şi colecţii noi.
  • Menţinerea unei bune legaturi cu celelalte departamente ale companiei.
  • Consilierea salonul / magazinul în probleme de merchandising şi de gestiune a stocului.
  • Asigurarea plasării de materiale de vânzare și suprafețe de comunicare la nivel de salon / magazin.
  • Colectarea de informaţii de pe teren şi propune acţiuni de imbunătăţire a prezenţei firmei .
  • Completarea rapoartelor de vânzări, activitate şi prognoză.
  • Punerea responsabilă în aplicare a planurilor de marketing ale companiei.
  • Promovarea imaginii firmei şi păstrarea secretul profesional.
  • Raportați această lucrare