Analist Operatiuni Generale
BRD-Groupe Societe Generale
Romania
20 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Contract Perioada Determinata

Cunostinte si experienta :

Cunoastere produse, norme si proceduri asociate

Cunoastere sisteme si aplicatii informatice specifice

Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar

Descrierea jobului

Responsabilitati principale

  • Asigura efectuarea verificarilor de conformitate a criteriilor generale de eligibilitate in relatia cu clientii;
  • Asigura efectuarea operatiunilor ordonate prin banca la distanta (ex. Multix, etc.) si verifica rapoartele specifice
  • Operatiuni CIP :

  • Realizeaza consultarile CIP in numele bancii si / sau in numele clientilor bancii si trimite raspunsul CIP catre solicitantul consultarii.
  • Realizeaza toate activitatile conexe incidentelor de plata conform prevederilor legale (corespondenta, file CEC, incasare comisioane etc).
  • Asigura prelucrarea solicitarilor privind actualizarea informatiilor (operatiuni de tip ProGRes) pentru clientii PF si PJ;
  • Asigura efectuarea operatiunilor legate de setarea conditiilor derogatorii;
  • Asigura inchiderea de cont curent (PF / PJ) la cererea clientului ;
  • Asigura modificarea datelor de generare extras de cont pentru clienti;
  • Asigura efectuarea operatiunilor de blocari / deblocari sume / conturi (exclusiv, operatiunile aferente popririlor);
  • Asigura incarcarea specimenlor de semnatura in aplicatia specifica gestionarii specimenelor de semnaturi pentru clientii PJ
  • Informeaza corespondentii din CRSC cu privire la inregistrarea / neinregistrarea avizelor precum si motivele respective;
  • Verifica inregistrarea corecta a comisoanelor incasate manual aferente operatiunilor efectuate;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite