Evaluator Intreprinderi ANEVAR
CONFIDENTIAL
Bacau
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Suntem unul dintre cele mai importante și vizibile fonduri de investiții private de pe piața de capital din România, cu o reputație serioasă și solidă, precum și o lungă istorie de succes în domeniu.

Succesul nostru se bazează pe nivelul ridicat de profesionalism și pe o echipă de profesioniști experimentați care doresc să se extindă cu noi colegi experimentați / talentați pentru a se alătura companiei noastre în rolul de

Evaluator Intreprinderi

Compania gestionează un portofoliu de active convenționale și alternative care acoperă mai multe sectoare de activitate, cum ar fi energia, finanțele și imobiliarele.

Cultura noastră se bazează pe transparență, calitate, experiență dovedită și integritate ca valori de bază. Împărtășim o pasiune, un interes și o implicare egale în ceea ce privește piața financiară pentru a oferi sfaturi strategice cu privire la deciziile de investiții.

Descrierea jobului

1. Responsabilitatile functiei :

  • Intocmeste rapoarte de evaluare pentru întreprinderi şi participaţii la întreprinderi.
  • Asistă compartimentele de investiții în evaluarea activelor.
  • 2. Cerintele postului :

  • Studii superioare absolvite : economice sau tehnice.
  • evaluator titular activ ANEVAR, specializarea EI.
  • cunoştinţe şi bune practici în domeniul evaluării bunurilor
  • reglementari legale incidente;
  • cunoştinţe în domeniul macroeconomic şi risc;
  • utilizator experimentat Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
  • permis de conducere-categoria B;
  • cel puțin 1 an vechime în in intocmirea rapoartelor de evaluare
  • Constituie avantaj :

  • înțelegerea și implicarea în activitățile specifice pieţelor de capital;
  • alte specializări deţinute (EPI / EIF / EBM) preferabil minim una să fie obţinută după 2011;
  • cursuri de specialitate privind : piaţa de capital, analize economice şi financiare, operaţiuni cu valori mobiliare, managementul proiectelor;
  • operaţiuni cu valori mobiliare si instrumente financiare;
  • cunoştinţe din domeniul managementului financiar şi IFRS;
  • cunoştinţe de limba engleză nivel avansat.
  • 4. Aptitudini, abilitati :

  • abilitate de a lucra și comunica eficient în cadrul echipei noastre;
  • responsabilitate şi conştiinciozitate în gestionarea datelor şi informaţiilor;
  • capacitatea de a lucra sub presiunea timpului;
  • persoană deschisă, comunicativă;
  • abilitatea de a gestiona cu eficacitate activități multiple;atitudine pozitivă, spirit pro activ.
  • 5. Oferta noastra

    Vei avea ocazia să fii proactiv, să acționezi independent, să vezi contribuția directă a muncii tale. De asemenea, compania înțelege să susțină și să recompenseze performanța fiecărui angajat datorită implicării și rezultatelor sale, precum și datorită performanței financiare a companiei, după cum urmează :

  • Pachet salarial competitiv în funcție de nivelul de experiență.
  • Bonusuri legate de performanță.
  • Stimulentele legate de performanța companiei financiare.
  • Acces la planuri de dezvoltare a instruirii.
  • Asigurare medicală privată.
  • Bilete de vacanță.
  • Bilete de masă.
  • Cadouri oferite cu ocazii speciale (Crăciun, ziua femeii etc.).
  • Raportați această lucrare