Operator Productie Electronica SMT/ Backend
Varroc-Elba Electronics
Timisoara
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii Tehnice
  • Minim 1 an experienta pe un post similar ca operator productie electronice
  • Cunostinte despre procesele SMT
  • Descrierea jobului

  • Seteaza parametrii liniei de fabricație în conformitate cu documentația
  • Opereaza echipamentul în linia SMT, conform instrucțiunilor de utilizare
  • Rezolvă defecte simple, precum și erori apărute pe echipament în linia de producție
  • Supervizează procesele din punct de vedere al calității și cantității
  • Verifica vizual modul de lipire al componentelor plasate de echipament în linia de producție, conform standardului IPC
  • Participă la întreținerea echipamentelor din zona de lucru
  • Respectarea instructiunilor si a procedurilor de lucru
  • Actionarea în concordantă cu procedurile stabilite de către companie cu privire la Calitate, Sănătate si Securitate, Îmbunătătire Continuă si Gestionarea Deseurilor.
  • Respectarea programului stabilit
  • Respectarea regulilor ESD si 5S
  • Raportați această lucrare