Inginer / tehnician service
EUTRON INVEST ROMANIA
Resita
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii tehnice finalizate (profil electric, electromecanic, automatizări / sisteme integrate, electrotehnică generală);
  • Cunoștinţe instalare și service a echipamentelor de securitate, detecție incendiu, TVCI, configurări soft și aplicații pentru echipamentele integrate în sistemele de securitate;
  • Experienţă relevantă : minim 1 an în domeniul sistemelor de securitate;
  • Cunoștinţe PC : Word, Excel Outlook - reprezintă un avantaj cunoștiinţele despre rețele de calculatoare, baze de date, configurări de sisteme de operare;
  • Reprezintă un avantaj certificarea ARTS;
  • Permis de conducere categoria B - reprezintă avantaj.
  • Descrierea jobului

  • Execută lucrări de întreținere generală ale echipamentelor / instalațiilor de securitate, detecție incendiu, TVCI, control al accesului și detecţia efracţiei;
  • Configurează softuri de aplicație pentru echipamentele instalate, asigurând calitatea lucrărilor specifice și intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea șefului punctului de lucru / de echipă;
  • Întocmește lista de piese de schimb, a echipamentelor și a consumabilelor în functie de necesități;
  • Execută lucrări aparținând diverselor proiecte de investiții / modificări ale echipamentelor / instalațiilor de curenți slabi;
  • Completează rapoartele de mentenanță generală preventivă și corectivă precum și fișele (situațiile) pentru intervențiile corective (și de service) efectuate.
  • Raportați această lucrare