Agent/a turism cu experienta
Total Reisen & Jagd Srl
Bucuresti, Romania
5 zile în urmă
source : BizooJobs

Descrierea postului

  • procesarea cererilor de oferte personalizate
  • corespondenta cu clientii si consilierea acestora pentru a alege vacanta dorita
  • procesarea rezervarilor din faza initiala si pana la consumarea serviciilor turistice de catre clienti
  • operarea in sisteme online specifice
  • generarea documentelor de calatorie si a documentelor fiscale in sistemul backoffice precum si inregistrarea facturilor de la furnizori si a incasarilor de la clienti
  • prospectarea pietei si colectarea feedback de la clienti in vederea optimizarii continue a serviciilor si a sistemelor, avand ca scop final realizarea obiectivelor.
  • Cerinte

  • Cunoasterea sistemelor de rezervare pentru hoteluri, bilete avion, asigurari storno si medicale de calatorie, cunostinte PC, sisteme navigare Internet, persona comunicativa, calma, rezistenta la stres, cu abilitati de negociere, cunostinte de geografie, istorie, in general cultura generala vasta;
  • cunostintele de ticketing reprezinta un avantaj.

    Oferta (bonusuri, beneficii)

  • mediu de lucru profesionist
  • atmosfera prietenoasa, echipa ambitioasa si pozitiva
  • pachet salarial motivant in functie de experienta
  • bonusuri in functie de performanta.
  • Aplică