Inginer instalatii electrice, autorizat ANRE
CYCLON TECH
Braila ,Romania
16 zile în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

Responsabilitati proiectare :

  • Proiectare si executie teme tehnice in conformitate cu cerintele contractuale
  • Cunostinte referitoare la instalatiile fotovoltaice constituie avantaj
  • Realizarea necesarului de materiale si a documentatiei tehnice scrise
  • Urmarirea derularii proiectelor in faza de executie
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti
  • Participarea la proiecte aflate in derulare in cadrul Firmei
  • Mentinerea relatiilor cu ANRE
  • Asigura suportul tehnic necesar la promovarea echipamentelor si / sau aplicatiilor din domeniul instalatii electrice ;
  • Responsabilitati ofertare :

  • Intocmirea Ofertelor tehnice si comerciale pentru echipamentele comercializate (Sisteme fotovoltaice, Sisteme solar- termice, Sisteme biogaz, Sisteme termice)
  • Dimensionarea instalatiilor si alegerea echipamentelor cu ajutorul cataloagelor şi soft-urilor
  • Oferire de consultanta tehnica si comerciala clientilor existenti si potentialilor clienti
  • Contractarea si finalizarea furnizarii echipamentelor
  • Dezvoltarea vanzarilor de echipamente prin identificarea de potentiali clienti industriali si casnici, stabilirea de contacte cu acestia si promovarea produselor, identificarea necesitatilor acestora in vederea ofertarii
  • Pregatirea documentatiei si a ofertelor pentru licitatii
  • CERINTE

  • Studii superioare tehnice : specializare electrotehnica / energetica, pentru proiectare / implementare instalatii electrice
  • Electrician Autorizat ANRE II A+B pentru proiectare / executie instalatii electrice la o tensiune nominala de cel mult 1 kV,
  • Experienta min. 1 an in domeniul proiectarii de sisteme termice, solare
  • Cunostinte bune de proiectare in AUTOCAD / StabiCAD / Solid Works
  • Experienta in ofertarea (comercializarea) echipamentelor ptr. producerea de energie termica / solara
  • Foarte bune cunostinte de operare calculator : Office, Outlook Express, etc.
  • Cunostinte limbi straine : engleza, italiana
  • Permis de conducere categ.B
  • Disponibilitate de deplasare la clientii Firmei
  • OFERTA

  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru dinamic si profesional, cu posibilitati reale de afirmare, intr-un domeniu in plina expansiune
  • Traininguri oferite de furnizorii de echipamente
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite