Programator productie (planificarea si urmarirea productie)
Elmet International SRL
Romania
23 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

1.Studii si calificari :

  • Studii medii, superioare (nu obligatoriu)
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat
  • Cunostinte operare PC nivel avansat (Ms Office)
  • Abilitati / Aptitudini :

  • cunostinte despre fluxul de productie
  • Abilitati de comunicare si relatii cu clienti (interni si externi)
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Personalitate puternica, capacitate de a lucra in echipa
  • Abilitati de comunicare
  • Capabil sa lucreze in situatii de stres
  • Persoana foarte bine organizata si ordonata.
  • Descrierea jobului

    Obiectivul principal al postului : Planificarea productiei, tinand cont de disponibilitatea tuturor materialelor si echipamentelor si utilajelor necesare pentru executie, intr-

    un mod cat mai eficient pentru a mentine costurile in bugetele stabilite si intr-un timp cat mai scurt pentru a satisface cerintele clientului.

    Principalele sarcini si responsabilitati ale postului :

  • Analizarea capacitatii de echipamente si a numarului de oameni;
  • Executarea planului de productie in conformitate cu necesarul existent de materiale si echipamente;
  • Participarea la teleconferinte cu clientul cu privire la constrangeri de materiale sau de capacitate a echipamentelor;
  • Propune modificarea planului de productie in caz de lipsa de materiale, capacitate de echipamente, lipsa oamenilor, sau alte probleme care pot aparea in timpul executiei;
  • Pregatirea unui plan de productie, luand in considerare toate informatiile necesare care pot avea un impact asupra realizarilor astfel incat sa satisfaca cerintele clientului;
  • Urmarirea realizarilor din productie versus ce a fost planificat, si comunicate catre echipa si client (daca este cazul);
  • Beneficii :

  • salariu negociat in functie de calificare
  • bonuri de masa
  • asigurare medicala
  • decontare abonament transport public
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite