Tehnician intretinere cladiri - Spitalul Medicover
Medicover
Romania
37 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Experienta profesionala :

  • Experienta minim 2 ani in domeniul tehnic (instalatii, electric, tehnic, etc);
  • Experienta anterioara in domeniul medical constituie avantaj;
  • Minim 2 ani experienta in conducerea unui autovehicul.
  • Cunostinte / pregatire educationala :

  • Studii generale finalizate;
  • Bune cunostinte tehnice;
  • Carnet de conducere categoria B.
  • Abilitati / aptitudini :

  • Abilitati medii de comunicare scrisa si verbala;
  • Orientare catre client;
  • Bune abilitati de organizare si planificare;
  • Descrierea jobului

  • Asigura mentenanta preventiva si asigura remedierile tehnice necesar.
  • Raspunde de sculele, utilajele, aparatele, dispozitivele, uneltele etc.pe care le are in primire;
  • Raspunde de transportul in siguranta al probelor biologice, al materialelor si echipamentelor incredintate.
  • Este responsabil de mentinerea in stare de functionare a instalatiilor din spital.
  • Ofera suport pentru efectuarea reviziilor tehnice si intervine pentru reparatii / remedierea defectiunilor in limita competentelor;
  • Raspunde de receptia lucrarilor de service efectuate;
  • Noteaza detaliile tehnice ale instalatiilor de gaze, aer, electrice, in scopul familiarizarii cu amplasarea acestora si modul de functionare;
  • Executa lucrari de remediere din punct de vedere tehnic la instalatiile sanitare, cu aer comprimat din spital;
  • Ajuta la reamenajarea spatiilor din spital, efectueaza verificarea instalatiilor si intervine pentru remedierea defectiunilor;
  • Participa la procesele de relocare sau deschidere de spatii medicale noi, acordand suportul tehnic necesar;
  • Identifica instalatia sau partea din instalatie in care urmeaza a se lucra;
  • In caz de accident de munca actioneaza conform procedurii interne;
  • Face necesarul de materiale solicitand sa fie aprovizionat la timp cu tot ce este necesar executarii lucrarilor necesare;
  • Asigura transportul cu autovehiculul companiei a probelor in vederea analizarii lor la unitatile specializate in cel mai scurt timp posibil;
  • Optimizeaza traseele efectuate, astfel incat, sa evite deplasarile inutile si sa acopere mai multe activitati, in limita timpului disponibil;
  • Completeaza foile de parcurs conform cerintelor;
  • Raporteaza orice defectiune imediat dupa constatarea ei, iar incidentele imediat dupa producerea lor;
  • Sesizeaza si raporteaza orice defectiuni aparute;
  • Beneficii :

  • Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
  • Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
  • Pachet complex de beneficii medicale.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite