Techliner (F/M)
Renault
Bucuresti
4 zile în urmă

Misiune :

Ofera solutii tehnice retelei de unitati service Renault si Dacia. Ajuta consilierii tehnici din retea la diagnosticarea originii incidentelor tehnice pentru a permite repararea vehiculelor în cele mai bune termene dupa criteriile de calitate ale constructorului si la pretul corect.

Contribuie la capitalizarea si partajarea solutiilor pentru ameliorarea performantei platformei Techline.

Responsabilitati :

Trateaza fisele de incident client (FIC) emise de consilierii tehnici retea (COTECH) din Franta

Acorda Agremente Tehnice pentru inlocuirea de piese aflate sub control

Valideaza din punct de vedere tehnic cererile de schimbare a pieselor

Analizeaza informatiile culese in cadrul procesului de tratare a FIC-urilor si propune un plan de actiune care sa contribuie la un bun control al elementelor de risc

Reactualizeaza permanent cunostintele sale tehnice

Propune si aplica actiuni de ameliorare a activitatii

Profil cautat :

Studii superioare tehnice (experiența pe partea deservice / diagnosticareconstituie un avantaj)

Competente lingvistice : limba franceza nivel avansat (scris si verbal)

Cunoașterea sistemelor de pe un vehicul modern si a proceselor de reparație

Capacitate de analiza, sinteza, atentie la detalii

Orientarea catre client si rezultat

Toate candidaturile vor fi luate in considerare indiferent de nationalitate, gen, dizabilitate, varsta, rasa, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuala.

After Sales

Renault Group is committed to creating an inclusive working environment and the conditions for each of us to bring their passion, perform to the full and grow, whilst being themselves.

We find strength in our diversity and we are engaged to ensure equal employment opportunities regardless of race, colour, ancestry, religion, gender, national origin, sexual orientation, age, citizenship, marital status, disability, gender identity, etc.

If you have a disability or special need requiring layout of the workstation or work schedule, please let us know by completing this form.

Raportați această lucrare