Sales Representative - Materiale de constructii
Teamland SRL
Bucuresti
‎în urmă cu 12 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Daca iti doresti sa te alaturi unei companii multinationale si ai :

  • Studii superioare finalizate preferabil in domeniul tehnic;
  • Experienta de minim 3 ani pe un post similar in vanzarea materialelor de constructii; Experienta in vanzare de profile PVC este un real avantaj;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
  • Cunostinte de operare PC : pachetul MS Office;
  • Capacitate de invatare si adaptare rapida la un mediu de lucru dinamic;
  • Bune abilitati de negociere, organizare si relationare cu clientii.
  • Descrierea jobului

  • Mentinerea realatiei cu clientii din portofoliul companiei;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti (arhitecti, dezvoltatori, antreprenori generali) din zona alocata;
  • Cresterea vanzarilor si a profitabilitatii in zona alocata;
  • Identificarea nevoilor clientilor si oferirea solutiilor customizate in concordanta cu nevoia acestora;
  • Propunerea si aplicarea de strategii locale, cu scopul de a indeplini obiectivele stabilite;
  • Negocierea contractelor si urmarirea derularii acestora;
  • Urmarirea atingerii obiectivelor de vanzari stabilite;
  • Monitorizarea activitatii competiei in piata;
  • Realizarea diverselor rapoarte solicitate.
  • Raportați această lucrare