Stock Controller -Popesti - Leordeni
S.C. Riviera Bike S.R.L.
Popesti‑Leordeni
‎în urmă cu 14 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Experienta candidatului :

  • Minim 2 ani de experienta de lucru intr-un mediu similar (operare sistem de management stocuri, controlor inventar, etc.)
  • Cunostinte foarte bune MS Excel
  • Cunstiinte de WMS constituie un avantaj
  • Educatia :

  • Nivel liceu / scoala tehnica postliceala
  • Calitati / Abilitati

  • Usurinta in a lucre cu date sintetice
  • Persoana onesta, ordonata, riguroasa
  • Abilitatea de a lucra in echipa
  • Disciplina respectarii procedurilor si regulilor companiei
  • Spirit de observatie, atentie
  • Gandire analitica si capacitatea de a lucra eficient cu un volum mare de date
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Energic, atitudine pozitiva
  • Descrierea jobului

    Detinatorul acestei pozitii va avea ca obiectiv principal asigurarea realizarii inventarelor, a controlului tranzactiilor de stoc, identificarea diferentelor si reconcilierea corecta a datelor referitoare la stocuri (fizic / scriptic).

    Responsabilitatile postului sunt in principal urmatoarele :

  • Mentinerea corecta a inregistrarilor referitoare la stocuri
  • Supervizarea inregistrarilor din sistemul informatic WMS si asigurarea corelatiei cu miscarile fizice de stoc din depozit
  • Verificari inventare periodice conform procedurilor de lucru
  • Listarea rapoartelor de tranzactii stoc, analizarea si compararea datelor, identificarea diferentelor
  • Reconcilierea datelor, corectii in conformitate cu procedurile de lucru
  • Raportarea imediata a neconformitatilor
  • Identificarea surselor de eroare si propunerea de solutii pentru eliminarea acestora
  • Implementarea planurilor de actiune specifice
  • Intocmirea de Rapoarte si efectuarea de analize specifice conform cerintelor superiorului ierarhic
  • Raportați această lucrare