Lucrator desemnat SSM
LUDWIG PFEIFFER SRL
Zalau
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Curs Cadru tehnic PSI / Inspector in domeniul securitatii si sanatatii in munca 80 ore

Studii superioare tehnice

Cunostinte privind legislatia in domeniul Sanatatii si Securitatii in Munca, Prevenire si stingere a incendiilor, Mediu si gestiunea deseurilor

Experienta in domeniile : Prevenire si stingere a incendiilor si Sanatate si Securitate in Munca

Cunostinte foarte bune de utilizare PC

Abilitati de comunicare, organizare si orientare spre rezultate

Atitudine pozitiva, gandire analitica si adaptare la situatie

Persoana dinamica, deschisa, cu capacitate de lucru in echipa si spirit de intiativa

Atentie la detalii in vederea prevenirii / diminuarii riscurilor de accident de munca la nivel de companie

Permis de conducere categoria B

Constituie avantaj :

Managementul deseurilor / Responsabil de mediu / RSVTI, etc

Cunostinte bune de limba engleza /

Experienta in domeniu intr-o companie de constructii

Descrierea jobului

Activitatea Lucratorilor desemnati SSM vor acoperi urmatoarele santiere ale societatii :

1. Vaslui, Vrancea, Constanta si Calarasi

2. Timis, Caras-Severin, Salaj

3. Brasov

Verifica modul in care se aplica reglementarile legislative in vigoare si normele referitoare la prevenirea riscurilor de incendii, protectia sanatatii angajatilor si protectia mediului inconjurator

Elaboreaza instructiuni proprii pentru completarea si / sau aplicarea reglementarilor legale, avand in vedere particularitatile activitatilor companiei, precum si ale locurilor de munca / posturilor de lucru specifice si a zonelor cu risc identificate

Elaboreaza programul de instruire si testare la nivelul companiei si tematicile pentru toate fazele de instruire si stabileste, in scris, periodicitatea instruirilor pentru fiecare loc de munca

Planifica activitati de prevenire si stingere a incendiilor in cadrul organizatiei si organizeaza activitati de aparare impotriva incendiilor

Instruieste salariatii in domeniul prevenirii si stingerii incendiilor si controleaza modul de respectare a masurilor de prevenire si stingere a incendiilor,

Elaborareaza documentele specifice activitatii PSI, SSM, Mediu

Participa la activitatea de identificare a aspectelor de mediu la nivelul organizatiei si oferta suport privind elaborarea rapoartelor si raportarilor de mediu, elaborarea programului de monitorizarea factorilor de mediu si monitorizarea deseurilor.

Colaboreaza cu lucratorii desemnati in domeniul SSM, cu reprezentantii lucratorilor si cu medicul de medicina muncii in vederea elaborarii, actualizarii si monitorizarii si planul de prevenire si protectie

Raportați această lucrare