Operator statie de asfalt in Arad, cu cazare
ASDORU
Ineu
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Clarismart Consulting angajeaza pentru o companie din Arad, persoane pentru postul de Operator statie de asfalt.

CERINTE

  • Studii medii / superioare- domeniu tehnic
  • Abilitati tehnice : mecanice si electrice
  • Experienta min 3 ani ca sef / operator statie de asfalt
  • Cunostinte de operare pe calculator procese tehnologice
  • Cunostinte de intretinere si reparatii utilaje tehnologice
  • Cunostinte de intretinere si reparatii instalatii electrice si dе automatizare procese tehnologice
  • Cunostinte privind tehnologia de fabricatie a mixturilor asfaltice
  • Abilități de coordonare, comunicare și de lucru în echipă.
  • RESPONSABILITATI

  • Opereaza statia de asfalt conform instructiunilor din cartea tehnica a echipamentului
  • Respecta graficul de livrari mixturi asfaltice stabilit de seful de statie
  • Raspunde de corecta utilizare si aplicare a retetelor de fabricatie a tipurilor de mixturi asfaltice, de conformitatea marfii livrate raportata la comenzile primite de la clienti
  • Asigura si raspunde de intretinerea corespunzatoare a utilajelor pe care le are in exploatare, cu efectuarea tuturor reviziilor tehnice planificate
  • Verifica instalatia zilnic inainte de inceperea lucrului, exercita un control sistematic asupra instalatiei pe care lucreaza
  • Instiinteaza cu operativitate seful de statie ori de cate ori constata neconformitati in fluxul tehnologic sau aparitia unor defectiuni a echipamentelor de lucru
  • Asigura verificarea operativa a instalatiilor de dozare prin procedee corespunzatoare (greutati etalonate, masuratori, etc)
  • Raspunde de incarcarea mixturii in camioane functie de capacitatea acestora
  • Sesizeaza imediat sefului de statie orice defectiune a echipamentelor de lucru
  • Intocmeste rapoarte specifice activitatii desfasurate
  • Urmareste incadrarea in consumurile de materiale.
  • BENEFICII

  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Mediu de lucru placut
  • Sansa de a face parte dintr-o echipa de profesionisti;
  • Posibilitatea dezvoltarii pe plan profesional.
  • Raportați această lucrare