Tehnician mentenanta electromecanica
Kautex Craiova S.R.L.
Craiova
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta relevanta intr-o pozitie similara
  • Cunostinte temeinice in electrica, mecanica, pneumatica si hidraulica
  • Studii medii in domeniul tehnic
  • Limba engleza - minim nivel mediu
  • Disponibilitate la lucrul in trei schimburi
  • Cunostinte operare calculator
  • Initiativa, solutionarea problemelor
  • Comunicare si lucru in echipa
  • Persoana organizata, responsabila
  • Dorinta de autodepasire si dezvoltare profesionala
  • Flexibilitate si adaptabilitate la un mediu in schimbare
  • Descrierea jobului

    Efectueaza activitatile de reparatie si intretinere a echipamenelor industriale (electrice, mecanice, hidraulice, pneumatice) cu scopul de a maximiza functionalitatea acestora, pe durata intregului schimb de lucru.

    Efectueaza actiunile de instalare a utilajelor si echipamentelor noi, conform standardelor companiei.

    Verificara si asigura functionarea liniilor automate de productie.

    Asigurarea necesarelor de piese de schimb.

    Efectueaza inregistrarea in fisele tehnice a interventiilor zilnice efectuate si le monitorizeaza.

    Monitorizeaza indicatorii de productie si mentenanta si propune proiecte de imbunatatire a disponibilitatii si eficientei echipamentelor masinilor, dar si a planului de mentenanta preventiva.

    Realizeaza orice alte interventii tehnice pentru asigurarea productiei.

    Raportați această lucrare