Reprezentant vanzari
SC SYMMETRICA SRL
Arad
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare finalizate ;
  • experienta in vanzari reprezinta un avantaj;
  • abilitati de negociere si persuasiune;
  • abilitati de comunicare si relationare;
  • abilitati calcul matematic;
  • ambitie, perseverenta, competitivitate;
  • orientare catre client si catre rezultat;
  • cunostinte operare PC - Word, Excel;
  • persoana fara alte obligati personale : job secundar sau firma proprie
  • posesor carnet conducere categ. B
  • persoana cu potential de dezvoltare ca manager
  • pot aplica si candidatii din zonele adiacente.
  • pot aplica si candidati fara experienta dar care au o atitudine de invingator
  • Descrierea jobului

  • Reprezinta interesele comerciale ale Companiei si partenerilor
  • Mentine relatiile cu clientii existenti, prospecteaza piata si extinde portofoliul de clienti
  • Realizeaza prezentari ale produselor şi serviciilor companiei oferind informaţii tehnice;
  • Negociaza si incheie contracte, acorduri de plata si supervizeaza derularea operatiunilor;
  • Atinge target-ul stabilit si asumat pentru propria activitate;
  • Intocmeste rapoarte de activitate si statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari proprie;
  • Participa la evenimente in domeniu pentru stabilirea de noi contacte;
  • Analizeaza si prelucreaza cererile de oferta si raspunde prompt si adecvat acestora;
  • Pentru candidatii fara experienta se ofera traininguri si suport pentru dezvoltarea abilitatilor de vanzari
  • Raportați această lucrare