Menajera
Affidea Romania SRL- Hiperdia
Timisoara
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Persoana responsabila, punctuala, bine organizata,

Discretie, atentie la detalii.

Descrierea jobului

  • Executa activitati care asigura igiena, curatenia si dezinfectia in incinta clinicilor;
  • Respecta si asigura conformitatea cu normele de asepsie si antisepsie si planual anual privind supravegherea şi controlul infecţiilor nosocomiale;
  • Utilizeaza adecvat echipamentul de curatenie si raspunde de utilizarea si buna functionare a echipamentului din dotare;
  • Raspunde de mentinerea in buna stare a mobilierului, inventarului si instalatiilor sanitare din sectorul sau de activitate;
  • Respecta normele de pastrare a materialelor de curatenie si modul corect de depozitare a acestora;
  • Respecta regulile specifice privind purtarea echipamentului obligatoriu (halat de protectie, manusi).
  • Raportați această lucrare