Inginer Service pentru Oradea/Timișoara, București
MEDIST SRL
Timisoara
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Nivel de studii : Superioare în domeniile : automatică, electronică, electrotehnică, inginerie medicală, mecanică fină, etc.

Certificări : permis conducere categoria B

Cunoștințe :

Teoretice și practice de depanare service pentru diverse echipamente opto-electronice

Utilizare PC (software și hardware) nivel avansat

Limba engleză nivel avansat

Experiența :

Experiență practică în service / depanare echipamente electronice de minimum 2 ani

Experiență practică în service de aparatură medicală este un avantaj

Aptitudini :

excelente abilități de comunicare și negociere

capacitatea de a identifica problema reală și de a găsi soluții pentru rezolvarea acesteia

capacitatea de a lucra eficient în condiții de stres și efort susținut

disponibilitate pentru deplasări în țară și ocazional în afara țării

spontaneitate

spirit de inițiativă

spirit de observație

Descrierea jobului

Va desfășura activități de service (reparație, revizie și mentenanță) pentru echipamente de laborator clinic (analizoare care funcționează pe principiul fotometriei) în următoarele zone :

  • zona 1 : orașele Oradea, Salonta, Carei, Beiuș și, ocazional, Baia Mare, orașe de reședință Oradea sau Timișoara
  • zona 2 : București și județele din sudul țării, oraș de reședință București
  • Va efectua instalări de echipamente și puneri în funcțiune pentru echipamente de laborator, instalări de software dedicat

    Va acorda suport tehnic clienților, utilizatori ai echipamentelor, atât telefonic cât și la sediul acestora

    Raportați această lucrare