Reprezentant Comercial - Targu Mures
SC EUROPHARM HOLDING SA
Reghin
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Bune abilitati de comunicare si adaptare la interlocutor;
  • Responsabilitate fata de munca proprie si orientare spre atingerea rezultatelor dorite;
  • Disponibilitate pentru o activitate preponderent de teren;
  • Studii medii finalizate (Diploma de Bacalaureat care sa ateste finalizarea studiilor);
  • Studiile superioare finalizate constituie un avantaj;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunostinte bune de operare PC : Word, Excel;
  • Constitue avantaj experienta profesionala in domenii care presupun relationare cu clientii.
  • Descrierea jobului

  • Participa la realizarea obiectivelor sucursalei prin prezentarea si promovarea activa a produselor din portofoliul alocat si a serviciilor Europharm catre clientii alocati, in vederea construirii unor relatii comerciale pe termen lung;
  • Promoveaza catre clienti portofoliul de produse alocat in vederea cresterii vanzarilor pe aceasta categorie;
  • Identifica clientii noi, pregateste si sustine actiuni in functie de potentialul acestora;
  • Identifica nevoile clientului, personalizeaza si adapteaza ofertele la cerintele / nevoile clientilor;
  • Colaboreaza cu operatorul de vanzari prin telefon in vederea atingerii targetului individual de incasari cu scopul sustinerii atingerii obiectivelor de companie;
  • Este resposabil de semnalarea eventualelor problemelor aparute la clienti, de initierea procedurilor specifice pentru solutionare acestor solicitari si monitorizarea procesului de solutionare in colaborare cu celelalte departamente;
  • Monitorizeaza informatiile despre concurenta si modificarile aparute in activitatea clientilor.
  • Beneficii :

  • Pachet salarial motivant;
  • Mediu de lucru dinamic;
  • Posibilitatea dezvoltarii profesionale.
  • Raportați această lucrare