Inginer Automatist
APT RESOURCES & SERVICES SRL
Zarnesti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare,specialitatea Automatica si calculatoare sau Inginerie electrica;
  • Cunostinte utilizare automate programabile PLC(Siemens,Omron,Allen Bradley,etc.);
  • Cunostinte privind implementarea,utilizarea si mentenanta sistemelor de automatizare si actionare pneumatica : Festo,SMC,Parker,etc.;
  • Cunostinte privind retelele idustriale : Profibus,AS-interface,Profinet,PowerLink;
  • Cunostinte hardware / electric in mediul industrial;
  • Operare PC : Word,Excel,Powerpoint,programme de baze de date;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.
  • Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatea tehnicienilor din cadrul departamentului de Mentenanta;
  • Propune planul de buget pentru departament, pentru anul urmator;
  • Urmareste incadrarea costurilor in buget la nivel de utilaje repartizate;
  • Urmareste evolutia indicatorilor de performanta la nivelul utilajelor repartizate;
  • Coordoneaza şi supravegheaza activitatea de întreţinere preventiva a echipamentelor de producţie şi auxiliare repartizate si asigura dotarea cu aparate de masura si piesele de schimb necesare;
  • Stabileste atribuţiile şi responsabilităţile tehnicienilor referitoare la procedurile de mentenanta pentru utilajele repartizate astfel încât activităţile specifice să îndeplinească în totalitate cerinţele de mentenanta preventiva;
  • Asigura respectarea cerinţelor normative specifice utilajelor aflate în exploatare;
  • Concepe si implementeaza proiecte TPM pentru utilajele repartizate;
  • Raspunde pentru indeplinirea obiectivelor / indicatorilor de performanta stabiliti si participa la procesul de evaluare periodica a realizarii acestora.
  • Cod anunt : 291020TI

    Raportați această lucrare