AGENT VANZARE/ AREA SALES MANAGER
CONFIDENTIAL
Bucuresti
‎în urmă cu 12 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Ai cunoștințe bune ale pachetului Microsoft Office;
  • Ai cunoștințe de marketing - (Avantaj - cursuri de marketing);
  • Ești pasionat de ceea ce faci și cauți să devii tot mai bun;
  • Reușești să comunici clar și să adaptezi mesajul indiferent de tipul audienței și de experiență participanților;
  • Ai capacitatea de a-i ajuta pe alții să descopere noi perspective și să găsească noi modalități de a pune în practică noțiunile teoretice;
  • Ești entuziast și ai simțul umorului;
  • Ai abilități de leadership;
  • Ai experiență relevanță în domenii precum management, vânzări, comunicare ( coordonare echipe comerciale) .
  • capacitate de construire dezvoltare gestionare si mentinerea relatii de lunga durata cu clientii.
  • cunoasterea domeniului produselor metarlugice.
  • Descrierea jobului

  • Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti pe zona alocata.
  • Prospectarea pietei si promovarea produselor noi ale companiei (produse metalurgice);
  • Negocierea conditiilor de livrare, modalitatilor de plata, termenelor de livrare si de plata, respectand procedurile companiei;
  • Analizarea cerintelor clientilor si acordarea consultantei privind caracteristicile produselor si conditiilor de vanzare;
  • Pregătirea contractelor de vanzare cu respectarea exactă a intelegerilor cu clientii monitorizarea derulării și finalizării acestora;
  • Oferire feedback de încredere și asistenta post-vanzare;
  • Construirea relațiilor pe termen lung cu clientii noi și cei existenti;
  • Urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
  • Raportați această lucrare