Farmacist
Medisprof S.R.L.
Cluj Napoca, Romania
1 zi în urmă
source : MyNextJob

PROFILUL CANDIDATULUI :

  • studii superioare de specialitate finalizate
  • Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor din Romania;
  • experienta in farmacie cu circuit deschis sau inchis de cel putin 3 ani;
  • abilitati de comunicare, relationare si adaptare in orice situatie;
  • atitudine pozitiva, dorinta de dezvoltare continua;
  • DESCRIEREA POSTULUI :

  • asigura prepararea / diluarea solutiilor concentrate de medicamente antineoplazice
  • asigura consilierea pacientilor care urmeaza tratamente orale antineoplazice
  • asigura depozitarea si eliberarea medicamentelor si a altor produse farmaceutice;
  • efectueaza receptia calitativa si cantitativa a marfii la primirea in farmacie
  • inregistreaza si deconteaza in programul de gestiune medicamentele receptionate si eliberate din farmacie ;
  • participa la activitatea de farmacovigilenta;
  • coopereaza cu medicul in cazul asocierilor de medicamente
  • urmareste noutatile terapeutice pe plan national si international;
  • se informeaza asupra legislatiei si reglementarilor organismelor internationale in domeniul medicamentului la care Romania a aderat;
  • respecta principiile eticii si deontologiei profesionale;
  • asteptam CV-ul dumneavoastra pe aceasta platforma de joburi.
  • Raportați această lucrare