Inginer Proiectant Constructii Civile - PITESTI
Manpower
Pitesti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, companie care ofera servicii de proiectare, consultanta si expertiza tehnica in constructii, recrutam Inginer Proiectant Constructii Civile in Pitesti.

Cerinte :

  • Studii superioare absolvite in cadrul unei facultati de profil (specializarea Constructii Civile Industriale si Agricole sau Inginerie Economica);
  • De preferat experienta pe constructii civile in cadrul unei firme de proiectare;
  • Cunoasterea unui soft de proiectare;
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
  • Persoana comunicativa, flexibila, deschisa catre invatare si cu spirit de echipa.
  • Descrierea jobului

  • Elaborarea proiectelor tehnice pentru realizarea, reabilitarea sau modernizarea constructiilor civile;
  • Realizeaza memoriiile, planurile, caietele de sarcini pentru lucrarile de rezistenta impreuna si sub indrumarea sefului de departament din cadrul proiectului;
  • Va realiza prezentarile 3D, planurile de cofrag si armare, calculele de dimensionare ale structurilor, colaborand si la elaborarea acestora cu departamentul de arhitectura si instalatii;
  • Realizeaza proiectele la termenele programate si la un nivel optim din punct de vedere calitativ;
  • Consultanta cu privire la dificultatile ce pot aparea in procesul de constructie.
  • Beneficii :

  • Posibilitatea de dezvoltare intr-o companie care pune accentul pe acumularea cat mai multor cunostinte in domeniu;
  • Posibilitatea de a incepe o cariera in acest domeniu, mai ales pentru cei la inceput de drum;
  • Oportunitatea de a participa la diferite cursuri in domeniu;
  • Pachet salarial atractiv.
  • Raportați această lucrare