Dispecer / Coordonator Logistica/Transport Planner
SC GRAIN EXPRESS SRL
Oradea
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta anterioara intr-un post similar, minim 1 ani;
  • Studiile superioare / medii;
  • Cunostinte a legislatiei europene in domeniul transportului rutier de marfuri;
  • Cunostinte de limba englaza avansat;
  • Permis de conducere cat. B;
  • Cunostinte avansate de operare PC, lucrul cu bazele de date in Excel;
  • Persoana disciplinata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare;
  • Rezistență la stress, inițiativă proprie, capacitatea de a lua decizii și de a soluționa probleme în mod independent;
  • Abilități analitice și organizaționale, meticulos, atent la detalii, abilitatea de a comunica și negocia eficient, abilitatea de a lucra in echipa;
  • Atitudine pro-activa in indeplinirea sarcinilor, orientat catre rezultat cu respectarea termenelor limita;
  • Disponibiltate pentru program prelungit;
  • Descrierea jobului

  • Planifica, organizeaza si controlezaza transporturile de marfuri pentru flota proprie cat si cele efectuate de terti-prestatori;
  • Optimizeaza rutele pentru maximizarea veniturilor si reducerea costurile de transport, km / gol;
  • Tine legatura cu furnizorii de transporturi, urmarind mentinerea / creearea relatiilor de colaborare cu acestia;
  • Coordoneaza si urmareste in detaliu efectuarea curselor, tinand legatura cu partile impilcate - dispeceri, soferi, transportatori;
  • Asigurarea fluxului informational de la si catre soferi;
  • Culege si utilizeza informatiile relevante in activitatea de transporturi, logistica;
  • Respecta procedurile interne de contactare a colaboratorilor, de negociere, de emitere, preluare a comenzilor de transport;
  • Ţine evidenţa documentelor aferente curselor efectuate si emite facturile in baza contractelor de transport;
  • Pastreaza secretele de serviciu conform normelor interne;
  • Mediu de lucru dinamic intr-un colectiv bine sudat;
  • Pachet salarial motivant.
  • Raportați această lucrare