Area sales manager (ASM) / area sales supervisor (ASS)
SC ORLANDO IMPORT EXPORT 2001 SRL
Cluj‑Napoca
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta profesionala (de munca) - minim 5 ani de zile;
  • Experienţa relevanta în vânzări - minim 2 ani de zile;
  • Experienta profesionala (de munca)-minim 5 ani de zile;
  • Capacitate de a coordona o echipa;
  • Capacitate de luare a deciziilor, rezolvare de probleme si setare de priorităţi;
  • Excelente abilităţi de comunicare şi negociere;
  • Aptitudini organizatorice, iniţiativă, flexibilitate;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Studii superioare
  • Permis de conducere categoria B;
  • Descrierea jobului

  • Este responsabil de îndeplinirea planului de vânzări pe zona alocata;
  • Lucreaza direct cu distribuitorii din regiune si / sau cu locatiile IKA
  • Actioneaza folosindu-si toate cunostintele de negociere si vanzare dobandite, pentru a creste volumul vanzarilor produselor companiei si pentru a asigura distributia intregii game de produse.
  • Realizarea lunara a obiectivelor cantitative si calitative, tinand cont de bugetul de vanzari si indicatorii de piata relevanti pentru companie.
  • Cresterea vanzarilor pe zona deservita .
  • Verifica status-ul realizarii obiectivelor de vanzare la nivel de agent distribuitor.
  • Monitorizeaza utilizarea eficienta a resurselor alocate;
  • Raportați această lucrare