Specialist control facturi
HORNBACH
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Profilul dumneavoastră :

  • Cunoştinţe de limba engleză (obligatoriu) şi limba germană (prezintă avantaj)
  • Cunoştinţe operare SAP (prezintă avantaj)
  • Studii superioare sau formare economică
  • Abilităţi de comunicare, limbaj expresiv şi coerent, carismă vocală
  • Capacitate de analiză şi organizare
  • Spirit de echipă
  • Persoană motivată, disciplinată şi foarte organizată
  • Motivaţie şi disponibilitate pentru preluarea de responsabilităţi
  • Descrierea jobului

    Sarcini şi responsabilităţi :

  • Menţinerea relaţiilor cu departamentul Achiziţii, cu furnizorii de marfă şi cu magazinele, astfel încât să existe cât mai puţine neconcordanţe între facturile emise de furnizori şi datele din sistem
  • Scanarea şi înregistrarea facturilor de furnizare marfă în sistem
  • Analiza şi clarificarea diferenţelor de preţ şi de cantitate aferente facturilor de marfă
  • Rezolvarea somaţiilor de plată de la furnizorii români şi străini
  • Ţinerea la zi a evidenţei furnizorilor
  • Obţinerea confirmărilor de solduri de la furnizori
  • Întocmirea ordinelor de compensare, precum şi diferite situaţii sau rapoarte solicitate de furnizori
  • Susținerea echipei în perioadele de audit
  • Implicarea în cadrul proiectelor departamentului
  • Beneficiile dumneavoastră :

    140 de ani HORNBACH garantează siguranța locului de muncă.

    Nu știți? Vă vom învăța.

    Implicați-vă și puteți ajunge departe!

    Bunăstarea depinde de performanțele dumneavoastră

    Raportați această lucrare