Director vanzari
SC CARETTA SRL
Iasi
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Profilul ideal :

  • Experienta in industria constructiilor civile si industriale;
  • Minim 5 ani in postura de conducere a unei echipe de vanzari de minim 10 subordonati, cu rezultate notabile;
  • Familiar cu utilizarea unui CRM;
  • Motivat si orientat catre realizarea obiectivelor si indeplinirea target-ului;
  • Cunostintele tehnice solide constiuie un avantaj;
  • Abilitati excelente de comunicare, prezentare si relationare cu clientii si colegii;
  • Cunostinte solide de MS Office.
  • Descrierea jobului

    In calitate de Director de Vanzari vei avea urmatoarele responsabilitati :

  • Dezvoltarea si prezentarea unei strategii de vanzari anuala si trimestriala;
  • Organizarea si monitorizarea activitatilor echipei de vanzari (agenti de vanzari on-line si pe teren);
  • Oferirea suportului teoretic si aplicativ necesar echipei de vanzari pentru realizarea obiectivelor stabilite;
  • Definirea si transmiterea periodica a rapoartelor de vanzari catre Directorul Comercial si Managerul General;
  • Stabilirea si urmarirea realizarii targe-ului pentru fiecare agent;
  • Organizarea si monitorizarea de competitii;
  • Participarea la definirea unor noi game de produse;
  • Realizarea bugetelor si a previziunilor de vanzari;
  • Gestionarea relatiei cu colaboratorii cheie;
  • Analiza concurentei.
  • Beneficii :

  • Venit fix si sistem de comisionare stimulativ;
  • Oportunitatea unei cariere intr-o companie inovativa, intr-o continua expansiune.
  • Raportați această lucrare