IT System Administrator
Transilvania Pack & Print
Sibiu
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Transilvania Pack & Print angajează Administrator de Sistem pentru fabrica din Șura Mică, Sibiu.

Cerințe :

  • Competențe în utilizarea tehnologiei și a programelor informatice (IT);
  • Raționament logic;
  • Capacitate de analiză și de sinteză;
  • Experiență relevantă pe un post similar.
  • Responsabilități :

  • Proiectează și / sau implementează rețele de calculatoare în firmă;
  • Gestionează achizițiile de echipamente electronice din firmă;
  • Configurează servere și creează conturi pentru utilizatorii interni;
  • Asigură suport utilizatorilor în configurarea / conectarea / accesul la diferite sisteme interne;
  • Realizează back-up la rețea conform unui orar stabilit;
  • Soluționează problemele din rețea în timp util;
  • Răspunde de siguranța sistemului informatic și de telecomunicații.
  • Raportați această lucrare