Planificator Productie
PREH ROMANIA
Brasov
‎în urmă cu 5 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii universitare in domeniul tehnic sau economic.

Cunostinte de limba Engleza la un nivel avansat, limba Germana este considerata un avantaj.

Minim un an experienta pe un post similar.

O buna cunoastere a programelor MS Office (nivel avansat de Excel).

Abilitati de planificare si organizare.

Descrierea jobului

Programarea și urmărirea producției.

Elaborarea planului de productie interna (MRP, materii prime ,utilaje) pe baza comenzilor procesate in sistem ca urmare a cerintelor primite de la client.

Urmărirea continuă a comenzilor lansate în producție.

Centralizarea cantitatilor si compararea cu comenzile lansate pentru semifabricate.

Intocmirea si urmarirea planului de productie in diferite faze, centralizat sau detaliat.

Verificarea continua a consumurilor si a costurilor.

Inventarierea continua a materiei prime si a produselor semifabricate.

Se asigura de livrarea la timp a semifabricatelor catre clienti interni Intercompany.

Interacționează cu o echipă interdepartamentală : Finanțe, Calitate, Producție.

Raportați această lucrare