Senior Auditor
Adecco Romania
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, importanta companie de consultanta in contabilitate taxe si audit, un Senior Auditor pentru sendiul din Bucuresti.

Cerințe :

  • Minim 4 ani de experiență in audit financiar;
  • Diplomă de licență și / sau master sau o calificare echivalentă în managementul riscului, audit, contabilitate de management, servicii financiare, administrarea afacerilor sau economie;
  • Student ACCA sau auditor stagiar;
  • Abilități bune de analiză a situațiilor financiare;
  • Bune abilități interpersonale și de negociere;
  • Conștientizarea pieței și a afacerilor;
  • Abilitati excelente de comunicare scrisa / verbala ; cunostinte avansate de limba engleza (scris si vorbit);
  • Cunoștințe foarte bune despre Microsoft Office / Excel;
  • Disponibilitate la deplasari.
  • Responsabilităti :

  • Participa la preplanning si planningul lucrarii de audit;
  • Participa in cadrul echipelor de audit la derularea testelor specifice de audit;
  • Efectueaza verificarile necesare pentru obtinerea informatiilor relevante;
  • Documenteaza verificarile efectuate prin intocmirea documentelor de lucru ;
  • Prezinta concluziile verificarilor coordonatorului echipei de audit, inclusiv lista de ajustari si findingsuri de audit;
  • Participa la dezvoltarea, aplicarea si actualizarea procedurilor profesionale ale companiei, inclusiv implementari / updatari de software de audit;
  • Participare la training on the job acordat juniorilor si asistentilor in cadul misiunilor derulate;
  • Verifica documentele si concluziile juniorilor din subordine pe lucrare;
  • Asista superiorul direct in diverse rapoarte si proiecte; precum si in rezolvarea altor sarcini si responsabilitati profesionale primite de la superiorii directi.
  • Beneficii :

  • Cariera interesanta in domeniul auditului;
  • Dezvoltare profesionala prin traning si lucru in mediu profesional;
  • Salariu atractiv si beneficii functie de experienta;
  • Un mediu de lucru foarte plăcut, într-o locație excelentă (foarte aproape de Piața Victoriei).
  • Raportați această lucrare