Content Specialist - Documentare
SC DING COMMUNICATION SRL
Bucuresti
acum 1 minut
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ce ne dorim de la viitorul nostru coleg ?

  • Un coleg dedicat generarii de content de calitate pe platforma eMag.ro
  • Sa asiguri informatii actualizate pentru produsele noastre din portofoliul nostru, din domeniul GSM si instalatii de Craciun tinand cont de cuvintele cheie cele mai cautate
  • Sa te descurci sa gasesti informatii si sa tii legatura cu colegii responsabili
  • Sa rezolve erorile ce apar la publicare
  • Responsabilitati :

  • Documentarea rapida si corecta a produselor noi
  • Mentinerea la zi a informatiilor despre produsele afisate in site
  • Introducerea informatiilor in platforma magazin online (poze, descrieri, categorie, pret)
  • Standardizare denumiri, caracteristici si filtre
  • Organizarea informatiilor in mediile de stocare digitala
  • Organizarea de sedinte foto pentru produse
  • Prelucrare dupa caz a imaginilor produselor
  • Cerinte :

  • Cunoasterea perfecta a limbii romane
  • Rapiditate si eficienta in cautarea si navigarea pe Internet
  • Limba engleza - intelegere la nivel mediu-avansat
  • Persoana responsabila, creativa, atenta la detalii, capacitate de gandire rapida si analitica
  • Experienta in contentwriting
  • Organizat, meticulos, atent la detalii
  • Abilitatea de a lucra in echipa
  • Abilitati de comunicare (scris si vorbit)
  • Experienta in operarea pe platforma e-commerce Opencart, eMag.ro (avantaj)
  • Abilitati minime de manipulare a imaginilor - crop, resize (avantaj)
  • Cunostinte tehnice necesare : nivel avansat de operare PC, Windows, Microsoft Office
  • Beneficii :

  • Bonuri de masa
  • Bonus de vechime la 6 luni, 12 luni, 24 luni
  • Bonusuri de performanta
  • Spatiul de munca in cladire de birouri, amplasat langa metroul Grozavesti
  • Dezvoltare profesionala intr-un mediu tanar, competitiv
  • Raportați această lucrare