Programator php senior
Machteamsoft
BUCURESTI ,Romania
10 zile în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

Tipul ofertei : Full time

Nivel Cariera : Middle-level

Locul ofertei : BUCURESTI, Sector 2

DESCRIEREA POSTULUI :

O sa ne placa de tine daca ne convingi ca :

ai abilitati de rezolvare a problemelor care necesita solutii neconventionale si inovative

ai initiativa pentru identificarea si crearea de unelte care imbunatatesc procesele de dezvoltare si usureaza activitatile echipei

ai abilitatea de a lucra competitiv cu indrumare redusa

Ce vei avea de facut :

dezvoltarea si proiectarea de aplicatii / unelte web folosind baze de date relationate si o varietate de tehnologii (Ex : Linux, MySQL, PHP, Python, Apache / Nginx, Mongo DB, Redis)

Implemetarea de interfete web folosind Ajax, Javascript, HTML, CSS.

Dezvoltarea de puncte de integrare cu alte sisteme folosind servicii web si diverse API-uri (Facebook, Google Analytics, Disquss, Yahoo)

Identificarea, abordarea si imbunatatirea proceselor cu impact major asupra performantei aplicatiilor sau productivitatii echipelor

Documentarea privind algoritmi / noi tehnologii necesare in dezvoltarea aplicatiilor web.

Ce fel de programator :

Studii superioare in domeniu IT / conex sau experienta echivalenta

Cunostinte solide de PHP (alt limbaj de programare constituie un avantaj)

Cunostinte de algoritmi, structuri de date si POO

Cunostinte despre framework-uri de Javascript cum ar fi jQuery / Prototype JS sau YUI

Cunostinte de proiectare si interogare a bazelor de date relationale SQL

Lucrul cu baze de date nerelationale MongoDb, Apache Solr, Redis

Experienta in dezvoltarea serviciilor web (SOAP / REST) si tehnici generale de integrare

OFERTA

Cafea ca sa poti incepe frumos ziua

Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta)

Bonuri de masa

Program flexibil (8h / zi, cu posibilitatea rezolvarii problemelor personale)

Acces gratuit sala / fitness / masaj

Acces la restaurantul propriu

Sala de relaxare cu jocuri Xbox, Wii.

Acces la ultimele tehnologii

Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic

Echilibrul intre munca si viata personala a angajatilor are o mare importanta pentru noi. Astfel, oferim angajatilor posibilitatea de a-

si rezolva problemele personale prin a incepe programul de lucru intre orele 9 si 10 : 30, de a pleca in timpul de lucru la sala sau pe terenul de fotbal in echipa.

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite