Manager departament comercial - hypermarket bricolaj Iasi
SC ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania
58 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Adecco Romania recrutează un Manager departament comercial în Iași, pentru clientul său, companie multinațională - unul din leaderii europeni din domeniul bricolajului, materialelor de construcții și amenajărilor interioare.

Candidatul Ideal :

  • experiență în vânzări de minim 3 ani, preferabil în activitati comerciale de tip retail / magazin;
  • competenţe manageriale, experiență de min. 2 -3 ani în coordonarea unei echipe de vanzari;
  • capacitate de analiza si gandire analitica, atenţie la detalii;
  • foarte bune abilităţi de organizare şi planificare;
  • capacitate de comunicare, coordonare şi lucru în echipă;
  • abilitati de luare a deciziilor și asumarea responsabilității;
  • perseverență, flexibilitate;
  • iniţiativă, dinamism, proactivitate;
  • Responsabilitati :

  • acorda prioritate maxima servirii clientilor în scopul asigurării unui înalt grad de satisfacţie a clienților;
  • participa la conducerea magazinului in cadrul echipei manageriale;
  • preia anumite responsabilitati ale Directorului de Magazin atunci cand ii sunt delegate;
  • are intrega autonomie în conducerea echipei sale (recrutare, formare, evaluare, programe de dezvoltare / evoluţie),
  • coordonează întreaga activitate comercială de aprovizionare şi intretinere a departamentului;
  • motiveaza si animeaza echipele din Magazin / Sector în funcţie de activităţile departamentului,
  • are în vedere punerea în practică a merchandising-ului pentru gamele de produse de care este responsabil;
  • organizeaza, planifica, coordoneaza şi verifica inventarele anuale;
  • este responsabil de crearea unui mediu de lucru plăcut ce favorizează performanţa în spiritul valorilor companiei;
  • Beneficii :

  • pachet salarial atractiv (tichete de masa; bonusuri in functie de performanta; bonusuri anuale)
  • program de complex de training - dezvoltare profesionala;
  • mediu de lucru placut.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite