CONSULTANT SENIOR FONDURI EUROPENE
PRIM CONSULTING GROUP
Bucuresti
‎în urmă cu 17 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • experimentat, capabil de a lua rapid decizii corecte;
  • organizat, bun cunoscator al programelor si masurilor de finantare nerambursabila.
  • Descrierea jobului

  • Consilierea clienţilor privind accesarea de fonduri nerambursabile;
  • Orientarea beneficiarilor către produsele ce corespund nevoilor acestora;
  • Identificarea solutiilor de finantare pentru potentiali beneficiari;
  • Consultanţă asupra modului de intocmire a studiului de fezabilitate pentru finanţări nerambursabile;
  • Întocmirea cererii de finanţate conform specificaţiilor solicitate de către fiecare ghid;
  • Întocmirea planului de afaceri şi indrumarea specialistilor in realizarea studiului de fezabilitate conform indicaţiilor oficiale;
  • Întocmirea bugetelor proiectelor;
  • Elaborarea proiecţiilor financiare, analizei cost-beneficiu, calcularea şi interpretarea indicatorilor financiari-reprezinta un avantaj;
  • Verificarea conformităţii documentelor transmise de către beneficiar şi necesare ca şi anexe ale proiectului;
  • Consultanta si asistenta oferita beneficiarilor in implementarea proiectelor prin intocmirea de dosare de achizitie, de memorii justificative, rapoarte de progres etc.
  • Calcularea punctajului proiectelor (dupa caz);
  • Comunicarea cu autoritatile de management, organismele intermediare sau alte organisme implicate.
  • Beneficii :

  • Bonus de performanta.
  • Raportați această lucrare