Junior Sales Specialist
Agroconsult S.R.L.
Bacau
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Căutăm un reprezentant entuziast care să contribuie la generarea de vânzări pentru compania noastră. Veți fi responsabil pentru vânzări prin telefon sau on-line (e-mail) și menținerea unor relații bune cu clienții actiali

si potentiali. Un Asistent Vanzari eficient trebuie să fie un comunicator excelent și să aibă abilități decunoastere a psihologiei umane .

Aceștia trebuie să se simtă confortabil să prezinte produse sau servicii prin telefon, precum și să trateze plângeri sau frustrari ale clientilor.

Activitatea se va desfasura la sediul firmei, in Bacau, doar daca este strict necesar se lucreaza de acasa.

  • Experiență dovedită ca reprezentant telesales sau alt rol in vânzări / servicii pentru clienți
  • customer service)

  • Experiență dovedită a îndeplinirii cu succes a cotei de vânzări, de preferință prin telefon
  • Cunoaștere bună a programelor de computer relevante (de exemplu, software CRM) și a sistemelor telefonice
  • Abilitatea de a invata produse noi și servicii și de a le descrie / explica clientilor.
  • Cunostinte excelente de limba engleza
  • Abilități excelente de comunicare și interpersonale
  • Personalitate placuta, capabila să facă față obiectiilor
  • Abilități de negociere remarcabile, cu capacitatea de a rezolva problemele și de a soluționa reclamațiile
  • Experienta in vanzarea de mobilier sau decoratiuni constitue un avantaj
  • Diploma de liceu;
  • Descrierea jobului

  • Contactateaza clienții potențiali sau existenți pentru a-i informa despre produsele noastre
  • Răspunde la întrebări despre produse sau despre companie
  • Pune întrebări pentru a înțelege cerințele clienților și pentru a închide vânzările
  • Direcționeaza clienții către echipa de vânzări pe teren atunci când este necesar
  • Viziteaza ocazional sau la cerere clientul care isi exprima dorinta in acest sens.
  • Introduce și actualizeaza informațiile despre clienți în baza de date
  • Ia si proceseaza comenzile într-o manieră exactă
  • Gestionează nemulțumirile pentru a păstra reputația companiei
  • Face tot posibilul pentru a indeplini cota de vânzări și pentru a facilita vânzările viitoare
  • Păstreaza evidența apelurilor și vânzărilor și noteaza informații utile
  • Compania ofera : Salariu fix

    Salariu fix

    Diverse bonusuri in functie de performante

    Baza de date comprehensiva , detaliata

    Portofoliu de clienti deja activi

    Portofoliu de produse premium, bine cunoscute pe piata , cu o cota de piata in crestere

    Mediu de lucru elegant, ultracentral

    Raportați această lucrare