Manager Trafic
ATP EXODUS GROUP
Romania
24 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Iti place sa te autodepasesti?

Cauti un loc de munca dinamic iar provocarile te motiveaza?

Cuvintele : greu, nu se poate, nu vreau, problema, incerc, nu fac parte din formarea ta ci esti ambitios, cauti performanta si faci lucrurile din prima?

DACA DA, VREM SA FIM COLEGI!

Aplica pentru pozitia de Manager Trafic la ATP Transit.

  • Experienta pe o pozitie similara si cunostintele de coordonare transport reprezinta un avantaj dar ne placi si daca ai o dorinta mare de a invata!
  • Cunostintele legislative in domeniul transportului de marfa (le poti aduce de acasa : ) sau le poti invata aici, in perioada de training);
  • Abilitati de comunicare, organizare, coordonare;
  • Responsabilitate, dorinta de performanta, interesul in dezvoltare personala si corectitudine;
  • Capacitate de adaptare la provocarile domeniului si de continua autoeducare prin practica proprie;
  • Constituie avantaj : certificatul pentru transport rutier national si international;
  • E "un must" sa ne vorbesti in engleza : )
  • Descrierea jobului

    Vei invata sa faci o multime de lucruri si te vei perfectiona astfel incat vei face mai multe in acelasi timp : )

  • Vei cauta comenzi de transport conform standardelor de productivitate stabilite impreuna cu managerul.
  • Vei identifica potentialii clienti in vederea dezvoltarii unei colaborari si vei intreţine relaţiile de colaborare cu clienţii existenti.
  • Vei planifica, coordona si monitoriza rutele in vederea transportului de marfuri pentru flota alocata, prin sistemul dedicat care iti va fi pus la dispozitie.
  • Vei urmari modul de utilizare si exploatare a mijloacelor de transport, vei verifica incadrarea consumului de carburanti la autovehiculele din flota alocata si vei transmite situatia acestora spre superiorul ierarhic, cu propuneri in vederea optimizarii si a reducerii costurilor.
  • Vei transmite detalii despre activitatea de transport conducătorilor auto şi vei menţine legătura directă cu aceştia.
  • Vei optimiza rutele si vei transmite conducatorilor auto traseele cele mai bune din punct de vedere economic.
  • Te vei asigura de existenta si corectitudinea documentelor necesare transportului, din punct de vedere legal, de la incarcare pana la descarcare, si vei avea grija sa le primesti in original de la conducatorii auto.
  • Vei inregistra comenzile de transport in softul dedicat care iti este pus la dispozitie si le vei urmari pentru a te asigura de incasarea contravalorii transportului.
  • Vei verifica impreuna cu Responsabilul Tehnic de Flota, atat pentru camion cat si pentru conducatorul auto, valabilitatea documentelor;
  • Vei intocmi un raport pentru incidente de tip : accident, amenda, incident disciplinar, il vei discuta cu superiorul ierarhic si vei primi suport in rezolvarea situatiei.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite