REFERENT ACHIZITII (DIN PIATA CONSTRUCTIILOR) IN VASLUI
BICO INDUSTRIES SRL
Barlad
‎în urmă cu 5 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice.

Bun cunoscator al limbii engleze.

Persoana dinamica, proactiva si cu bune abilitati in tehnici de negociere.

Experinta pe o pozitie similara in domeniul constructiilor reprezinta un avantaj.

Cunostinte avansate de operare PC pachet Office si Autocad.

Cunoasterea legislatiei in vigoare si a tuturor reglementarilor privitoare la achizitii in special constructii.

Experienta in conducere auto.

Descrierea jobului

1. Prospectarea pietii de profil si a conditiilor de achizitii / livrare.

2. Cerceteaza si contracteaza servicii de proiectare si constructii, in scopul autorizarii si realizarii de investitii in cladiri industrial.

3. Cauta si achizitioneaza materiale de constructii necesare desfasurarii activitatilor de investitii, modernizari si amenajari cladiri.

4. Asigura logistica necesara organizarii si desfasurarii lucrarilor de investitii in Firma.

5.Coordoneaza si desfasoara actiuni administrative aferente bunei desfasurari a activitatilor de productie, mentenanta si administrare a bunurilor imobile din Fabrica.

6. Identifică necesarul de aprovizionare.

7. Negociază cu furnizorii preturile de achiziţie, încheie contractele cu aceştia.

8. Ia măsurile necesare pentru ca toate comenzile să fie executate în limita bugetului alocat.

9. Recomandă alegerea produselor.

10. Verifica si urmareste derularea contractelor.

11. Respecta procedurile şi instrumentele de lucru necesare gestionarii activităţii de achiziţii la nivel de companie.

12. Intocmeşte şi urmăreşte comenzile de aprovizionare / import.

13. Intocmeste documentele pentru formalităţile vamale.

14.Optimizarea costurilor şi timpului, derularea activităţilor în condiţii de siguranţă.

Raportați această lucrare