Specialist Solutii Tehnice Post Vanzare
Franco Jobs
Bucuresti, Romania
7 zile în urmă

Descrierea jobului :

  • Identifica solutii postvanzare destinate retelei service din intreaga lume ca urmare a unui incident confirmat cu impact catre Client ;
  • Documenteaza dosare OTS (campanii de rechemari) in cooperare cu Serviciul Central;
  • Redacteaza informatii tehnice (Note Tehnice Incidentale) conform standardelor de redactare Renault;
  • Participa la actiunile din cadrul operatiilor de lansare a noilor vehicule si organe;
  • Asigura, conform standardelor Renault, disponibilitatea pieselor de schimb aferente aplicarii Informatiilor Tehnice si a instructiunilor OTS;
  • Elaboreaza rapoarte aferente domeniului de activitate.
  • Candidatul ideal :

  • Studii superioare tehnice in domeniul Inginerie : AR, etc;
  • Foarte buna cunoastere a domeniului / mediului auto si a retelei service ;
  • Bune cunostinte despre vehicule, motoare si cutii de viteza ;
  • Cunostinte avansate de limba franceza si de limba engleza ;
  • Autonomie, bune abilitati de comunicare, capacitate de analiza si sinteza, responsabilitate, lucru in echipa.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite