Sales Representative B2B +Telesales Agent - telecomunicatii
Manpower
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, companie cunoscuta in domeniul ITC, care se ocupa cu dezvoltarea si vanzarea aplicatiilor software pentru gestiune flota auto, recrutam 2 ROLURI DIFERITE : cel mai ambitios si pasionat Sales Representative B2B si cel mai pasionat si comunicativ Telesales Representative.

Joburile sunt disponibile astfel :

  • Sales Representative B2B - BUCURESTI;
  • Telesales Representative - IASI.
  • Cerinte Sales Representative :

  • Minim 1-2 ani experienta in vanzari B2B (telecomunicatii sau alte servicii conexe);
  • Studii medii / superioare finalizate sau in curs de finalizare;
  • Profil de Hunter;
  • Persoana comunicativa, cu reale abilitati de vanzare si negociere, orientata catre rezultate si cu incredere in sine;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Permis de conducere categoria B.
  • Cerinte Telesales Representative :

  • Minim 1 an experienta intr-un call-center sau pe o pozitie de Telesales;
  • Cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office;
  • Persoana comunicativa, placuta, implicata si cu o atitudine pozitiva.
  • Descrierea jobului

    Responsabilitati Sales Representative B2B :

  • Promoveaza si vinde serviciile si produsele companiei segmentului de firme mici, mijlocii si mari, identificand nevoile acestora si consiliindu-i sa ia cele mai bune decizii;
  • Gestionarea portofoliului de clienti si imbunatatirea acestuia;
  • Prospectarea pietei in vederea dezvoltarii unor noi colaborari;
  • Intocmirea ofertelor comerciale si negocierea contractelor.
  • Mentinerea legaturii cu clientii in vederea dezvoltarii unor parteneriate de lunga durata.
  • Responsabilitati Telesales Representative :

  • Contacteaza potentiali clienti in vederea prezentarii serviciilor si produselor companiei;
  • Ofera toate informatiile necesare si raspunde la intrebarile clientilor;
  • Directioneaza clientii catre echipa de Sales atunci cand este necesar;
  • Introduce si actualizeaza baza de date cu informatiile primite;
  • Tine evidenta apelurilor si noteaza informatiile necesare.
  • Beneficii :

  • Posibilitatea de a dezvolta o cariera in domeniul vanzarilor alaturi de o echipa care ofera suport si indrumare profesionala;
  • Salariu NET convenabil si acces la comisioane avantajoase;
  • Telefon, lapton, masina de serviciu (pentru rolul de Sales Representative)
  • Training pus la dispozitie la inceputul activitatii;
  • Echipa tanara, dinamica si implicata.
  • Raportați această lucrare