Educator Asistent Montessori 1.6-3 ani
GRADINITA HARMONY TREE MONTESSORI EDUCATION
Voluntari
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Gradinita autorizata in sistem alternativ Montessori localizata in Orasul Voluntari (reper intre Gradina Zoologica si Magazinul Jolie Ville) cauta o persoana entuziasta, pasionata de interactiunea zilnica cu anteprescolari / prescolari, cu abilitati de comunicare si lucru in echipa, limba engleza mediu / avansat.

Studii de specialitate : liceul pedagogic, facultatea / coversia profesionala PIPP / educator puericultor sunt un avantaj.

Programul de lucru este de 8 ore / zi ( 10 : 00 - 18 : 30 cu jumatate de ora pauza).

Exista si posibilitatea de lucru part time (intre 4-6 ore).

Descrierea jobului

Responsabilitati principale :

  • Ajuta educatoarea Montessori la pregatirea mediului si a materialelor Montessori;
  • Indruma si ofera sprijin copiilor in desfasurarea activitatilor;
  • Insoteste copiii in timpul somnului;
  • Organizeaza activitati si jocuri cu copiii;
  • Ajuta la mentinerea unui mediu curat, echilibrat si propice activitatilor Montessori

    Ce oferim :

  • Mediu de lucru prietenos si motivant, echipa cu viziuni deschise si optimiste, care cauta o colaborare calitativa si bazata pe respect si incredere reciproca;
  • Participarea la cursuri de formare ca asistent educator Montessori si la cursuri de formare ca educator Montessori (in functie de performanta in postul de asistent de educator Montessori si calificari);
  • Participarea la conferinte si seminarii;
  • Pachet salarial competitiv in functie de experienta

    Abonament RATB decontat

    Reper locatie : Intre Gradina Zoologica si magazinul Jolie Ville (capatul autobuzului 301)

    Raportați această lucrare