Area sales manager - HERAindustrial
HERASIB
Romania
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Dorim sa ne extindem echipa prin angajarea unui reprezentant de vanzari, cu experienta (obligatoriu) in vanzarea consumabilelor industriale , gamele de produse de promovat : rulmenti industriali si tehnica liniara , transmisie prin curea / lant , etansari (mecanica, hidraulica, pneumatica), lubrefianti, adezivi si etansanti , tehnica de asamblare (suruburi, stift, prezon etc ).

Candidatul ideal a lucrat anterior in vanzari produse / service industrial.

Descrierea jobului

Doresti sa faci parte dintr-o echipa tanara si motivata , Compania noastra iti acorda aceasta sansa, oferindu-ti posibilitatea de a te dezvolta si consolida un portofoliu in zone puternic industrializate : Arad, Alba-

Iulia, Cluj , Oradea , Timisoara.

Descrierea postului :

  • Urmareste indeplinirea target-urilor lunare, trimestriale si anuale ale companiei asigurand in acelasi timp satisfactia deplina a clientului.
  • Dezvolta o relatie comerciala profitabila, pe termen lung, cu clientii, pentru indeplinirea obiectivelor companiei pe termen mediu si lung.
  • Negociaza contractele, discount-urile si termenele de plata conform politicii firmei.
  • Dezvolta zona pe care o coordoneaza : Arad, Alba-Iulia, Cluj , Oradea , Timisoara.
  • Participa la implementarea strategiei de vanzari pentru clientii din zona de responsabilitate, cu respectarea principiilor politicii comerciale a companiei.
  • Raporteaza saptamanal activitatea desfasurata.
  • Intelege si analizeaza permanent trend-urile pietelor pe care compania isi desfasoara activitatea.
  • Analizeaza preturile si politicile concurentei; propune si implementeaza activitati promotionale specifice in concordanta cu tendintele pietei.
  • Urmareste tot procesul de vanzare pana la incasarea facturilor in termen.
  • Cerinte :

  • Experienta de peste 2 ani in vanzari produse / service industrial.
  • Cunostinte tehnice in domeniul industrial.
  • Abilitati si cunostinte :

  • bune abilitati de prezentare si negociere;
  • perseverenta si putere de convingere;
  • orientare catre client si catre rezultate;
  • Studii superioare, de preferinta in domeniul tehnic sau comercial reprezinta un avantaj.
  • Carnet de conducere categoria B.
  • Disponibilitate la deplasari frecvente in zona de responsabilitate.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite