Area Sales Manager
KMW Systems SRL
Romania
9 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Candidatul ideal pentru aceasta pozitie trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte :

  • Experienta minima de 3 ani pe o pozitie similara
  • Sa fie o persoana pozitiva, amabila, sa relationeze usor cu cei din jur si sa fie orientata spre intelegerea nevoilor si cerintelor clientilor
  • Sa detina abilitati bune de comunicare, negociere si prezentare
  • Sa fie o persoana responsabila si organizata, cu abilitati de analiza si sinteza
  • Sa aiba o gandire logica, structurata, atenta la detalii
  • Sa detina abilitatea de a vorbi in public
  • Sa aiba capacitatea de a intelege notiuni tehnice
  • Cunostinte de utilizare PC : suita Office, Outlook si internet
  • Descrierea jobului

    Ne asteptam ca viitorul coleg sa :

  • Prospecteze piata in vederea identificarii potentialilor clienti, pentru a contribui la dezvoltarea portofoliului de clienti actuali.
  • Prezinte eficient solutiile companiei atat clientilor actuali, cat si prospectilor
  • Prezinte, promoveze si sa vanda echipamentele din oferta in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.
  • Informeze clientii cu privire la promotiile comerciale aflate in desfasurare
  • Consilieze clientii si sa propuna cea mai potrivita solutie la solicitarile acestora
  • Se implice activ in identificarea asteptarilor clientilor, precum si in gasirea solutiilor de imbunatatire a gradului de satisfactie a acestora, pentru a dezvolta o relatie comerciala de lunga durata cu acestia
  • Elaboreze ofertele comerciale, cotatiile de pret, contractele comerciale si alte documente necesare activitatii de vanzari
  • Negocieze cu clientii ofertele comerciale
  • Monitorizeze incasarile de la clienti si sa urmareasca recuperarea debitelor neincasate;
  • Participe la intalniri cu clienti in vederea preluarii datelor de ofertare si sa prezinte solutiile companiei
  • Colaboreze strans cu departamentul de marketing in vederea organizarii campaniilor de promovare si sa propuna actiuni noi in aceasta directie.
  • Sa prezinte eficient si coerent solutiile oferite, in cadrul prezentarilor organizate pentru clientii si partenerii companiei
  • Recomande noi oportunități de dezvoltare a business-ului;
  • Sa elaboreze si sa prezinte rapoartelor periodice privind vânzările realizate
  • Daca ne vei deveni coleg / a, in schimbul contributiei tale iti vom oferi un pachet salarial competitiv si o atmosfera de lucru placuta.

    In plus, vei avea mereu suportul nostru in dezvoltarea si evolutia ta profesionala.

    Daca te regasesti in cerintele de mai sus si ti-ar placea sa faci parte din echipa KMW Systems, asteptam CV-ul tau pe adresa

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite