Specialist Marketing
Editura C.H. Beck
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Experienta in activitatea de marketing clasic si online

Cunostinte juridice de baza

Abilitati de comunicare orala si scrisa, talent redactional

Persoana dinamica, creativa, entuziasta, pozitiva

Capacitate buna de analiza, elaborare si implementare de strategii

Spirit de echipa si de initiativa

Cunostinte solide de operare PC

Cunostinte generale despre piata de carte, constituie avantaj

Descrierea jobului

Activitatile de marketing ale companiei se axeaza pe marketing-ul direct si on-line.

Efectele activitatii trebuie sa se regaseasca in identificarea segmentelor de clienti si in cresterea vanzarilor produselor (carti, periodice, produse electronice)

Implementarea politicilor de vanzare (stabilirea promotiilor si a discount-urilor)

Participa la organizarea si promovarea evenimentelor

Realizarea si mentinerea parteneriatelor

Mentenanta si dezvoltare a bazelor de date de clienti potentiali

Colaboreaza la conceperea si realizarea materialelor de promovare.

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite