Specialist recrutare - Junior recruiter
RAM MULTI INVEST
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare specializate (psihologie / socio-umane / studii economice)
  • Experienta pe un post similar de minim 2 ani
  • Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare si relationare cu clientii si candidatii
  • Capacitate de observatie si analiza comportamentala
  • Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare / selectie in paralel
  • Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor
  • Abilitati de lucru in echipa
  • Disponibilitate si flexibilitate la program prelungit
  • MS Office (Word, Excel) nivel mediu
  • Vorbitor de limba engleza nivel avansat conditie obligatorie
  • Descrierea jobului :

  • Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante
  • Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente
  • Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
  • Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor
  • Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor
  • Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie
  • Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati
  • Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie
  • Asigura suport in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluarea interna a candidatilor
  • Monitorizeaza piata interna a muncii
  • Responsabil cu tinerea dosarelor de personal
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite