Inspector Daune- perioada determinata 2 ani
Cardif-Assurances Risques Divers S.A. Paris Sucursala Bucureşti
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Experienta

  • Minim 3 ani experienta in administrarea daunelor;
  • Experienta cu produsele de asigurare de tip bancassurance este un avantaj.

    Abilitati

  • Auto-motivare, orientare spre rezultate, atitudine pro-activa;
  • Atentie la detalii, rigurozitate in indeplinirea atributiilor, gandire analitica.

    Competente

  • Abilitate de a comunica in limba engleza, scris si vorbit;
  • Cunostinte de operare PC, MS Excel, Word.

    Responsabilitati :

  • Procesarea daunelor avizate, in conformitate cu procedurile interne ale companiei;
  • Mentinerea contactului cu partenerii si clienti companiei, precum si cu alte terte parti implicate in procesul de instrumentare a daunelor;
  • Analiza documentatiei primite in dosarele de dauna;
  • Instrumentarea dosarelor de dauna in conformitate cu procedurile companie si conditiile de asigurare;
  • Actualizarea sistemului informatic de management al daunelor;Luarea deciziilor in dosarele de dauna si ordonarea platii despagubirilor

    Pozitia este determinata pe o perioada de 2 ani.

    Raportați această lucrare