MANAGER MARKETING &PR
SABRINI ROMANIA
Timisoara
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Îți place să îți începi ziua printre like-uri, share-uri și postări? Atunci ai putea fi persoana de care avem nevoie!

Dacă esti o persoană creativă, motivată, stăpânești limba română dar te descurci foarte bine și cu engleza, chiar ai profilul colegului pe care îl căutăm.

In cazul în care ai si cunostinte in administrarea conturilor business de social media și in organizarea evenimentelor..

  • este evident că TU ești the one!!!
  • Cerințe :

  • Student / ă sau Absolvent / ă de studii superioare (Jurnalism, Litere, Relații Publice, Marketing);
  • Persoană veselă, isteață, sociabilă, sinceră și relaxată, dar muncitoare, serioasă și determinată să ofere plus valoare echipei de marketing;
  • Creativitate, inițiativă, seriozitate, respect pentru munca depusă;
  • Capacitatea de a înțelege nevoile companiei si a brandurilor din portofoliu;
  • Cunoscător al platformelor de social media (in special Facebook și Instagram);
  • Fin cunoscător al limbii române si vorbitor de limbă engleză;
  • Abilități excelente de comunicare (scris și vorbit);
  • Cunoștințe de bază în Photoshop (un mare plus);
  • Cunostințe de marketing online, Content Marketing, Email Marketing, Social Media (un mare plus).
  • Descrierea jobului

    Care ar fi responsabilitățile tale?

  • Să fii pasionat de Social Media și mediul online, la curent cu cele mai noi metode și trend-uri în domeniu;
  • Să implementezi strategiile de dezvoltare a fiecarui canal, in acord cu strategia generala de marketing a companiei;
  • Să concepi strategia de comunicare si imagine si să gestionezi implementarea acesteia;
  • Să participi activ la organizarea evenimentelor companiei (targuri, expozitii etc.);
  • Să creezi conținut inteligent, unic și adaptat pentru conturile de social media ale companiei;
  • Să participi la analiza și implementarea parteneriatelor și soluțiilor de promovare din departament, editarea de articole pentru publicații interne și externe;
  • Să menții relația cu partenerii companiei (centre comerciale, agenții de publicitate, media etc.);
  • Să alegi pozele potrivite pentru mesajul pe care vrei să îl transmiți și să le prelucrezi la nivel basic în Photoshop;
  • Să interpretezi datele statistice ale conturilor pentru a obține campanii de succes;
  • Să zâmbești și să fii relaxat / ă!!!
  • Beneficii :

  • Salariu motivant în acord cu performanțele individuale;
  • Mediu de lucru la standarde de top într- o echipă tânără, prietenoasă și dinamică;
  • Participarea la stagii de pregatire profesională și excursii de informare;
  • Acces la programe de training, conform planului individual de dezvoltare profesională;
  • Laptop și telefon mobil;
  • Bonus-uri de performanță.
  • Raportați această lucrare