Inginer Calculant Oferte Devize, Bucuresti
Strabag SRL
Bucuresti
‎în urmă cu 14 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare finalizate in domeniul constructiilor;
  • experienta de minim 5 ani in constructii;
  • cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel);
  • cunoastere avansata a unui program de devize; constituie avantaj cunoasterea programelor de devize WINDEV / InterSoft si experienta in ofertarea lucrarilor in soft-ofertare;
  • experienta in licitatii publice (SEAP);
  • cunostinte de limba engleza / germana la nivel cel putin mediu; limba romana nativ / avansat;
  • spirit de echipa, abilitatea de a lua decizii, responsabilitate, comunicare excelenta oral si scris, flexibilitate si mobilitate.
  • Descrierea jobului

  • intocmeste devize oferta dupa antemasuratori existente, deviz general investitie, deviz pe obiect, extrase de deviz : liste de material, manopera, utilaje, transport pentru executie lucrari;
  • studiaza documentatia (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic, ) pentru licitatii, inclusiv eligibilitate;
  • intocmeste, depune si urmareste documentatia pentru licitatii (oferta tehnica si financiara);
  • intocmeste propunerile tehnice sau alte documente necesare pentru dosarul de oferta;
  • intocmeste cererile de calificare aferente licitatiilor;
  • solicita cereri de oferta de la furnizorii de materiale si echipamente / subcontractori si realizeaza analiza comparativa a ofertelor primite;
  • intocmeste oferte tehnico economice si calificare in conformitate cu cerintele documentatiei pentru participarea la licitatii publice;
  • pregateste si transmite invitatii la intalniri cu Beneficiari, Consultanta, Proiectanti;
  • intocmeste graficele de executie; urmareste proiectele in curs.
  • Raportați această lucrare