OPERATOR LOGISTIC-FINANCIAR
ATX HVAC DISTRIBUTION
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Preferabil 2-3 ani experienta in pozitii similare;
  • Entuziasm, pasiune, energie, integritate;
  • Organizat / a, eficient / a, spirit de echipa;
  • Cunostinte avansate Microsoft Office.
  • Experienta de lucru cu un ERP de preferat Charisma

    Responsabilitati :

  • Introducere facturi furnizor in ERP (de produse si servicii aferente);
  • Operatiuni contabile preliminare efectuarii NIR (mai putin faza de finalizare);
  • Preluare comenzi clienti;
  • Facturare clienti;
  • Comenzi de transport intern si extern
  • Comunicare cu operatorii logistici
  • Verificare facturi furnizori preponderent servicii logistice (transport, depozitare), conform clauzelor contractuale si anexelor;
  • Procesare comenzi clienti (persoane fizice si juridice);
  • Verificare periodica stoc disponibil pentru a asigura disponibilitate stoc, cat si optimizare stoc;
  • Propunere comenzi aprovizionare stoc (in baza analizei stocului curent si a comenzilor existente sau estimate de la clienti);
  • Verificare periodica stoc fizic (inclusiv inventar), cu raportarea diferentelor de stoc intre contabilitate si stoc fizic si propuneri de remediere.
  • Beneficii :

  • Mediu de lucru dinamic, antreprenorial, intr-o firma cu potential de crestere accelerata;
  • Atmosfera propice performantei;
  • Instrumentele de lucru necesare desfasurarii activitatii in bune conditii.
  • Raportați această lucrare