Agent servicii clienti in limba germana
Adecco Romania
Sibiu ,Romania
11 zile în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

Adecco Resurse Umane lider national si mondial in domeniul resurselor umane recruteaza pentru clientul sau, compania E.ON DIALOG SRL, unul dintre cei mai mari jucatori din domeniul energiei la nivel mondial, agenti relatii clienti pentru noua locatie din Sibiu.

Responsabilitati

  • Preluarea apelurilor si protocolarea acestora in baza de date a firmei;
  • Informarea clientilor in raport cu activitatea companiei;
  • Colaborarea in bune conditii cu echipa si celalalte departamente;
  • Comunicarea scrisa dupa un model structurat;
  • Intelegerea si redactarea de texte;
  • Medierea cazurilor spre multumirea clientului.
  • Candidatul ideal

  • Cunostinte de limba germana la nivel avansat, scris si vorbit;
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Fire comunicativa, orientata spre client;
  • Persoana organizata cu o atitudine pozitiva;
  • Cunostinte operare PC si MS Office.
  • OFERTA

  • Oportunitati de dezvoltare in cadrul unui proiect start-up;
  • Program flexibil;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Sporuri, bonusuri si alte beneficii, in functie de realizarile lunare.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite